Grupa Misyjna

Grupa Misyjno-Rekolekcyjna

W ramach Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętego Wincentego a Paulo, istnieje Grupa Misyjno-Rekolekcyjna.

Grupa Misyjna

Grupa Misyjna w której pełnią posługę doświadczeni w pracy rekolekcyjno – misyjnej kapłani. Taka posługa jest jednym z naczelnych zadań jakie zlecił nam nasz Założyciel św. Wincenty.

Działalność

Proponujemy bardzo szerokie spektrum działalności. Począwszy od rekolekcji i misji parafialnych przygotowujących parafie w czasie Adwentu i Wielkiego Postu do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, poprzez przygotowanie wspólnoty na czas nawiedzenia obrazu, figury.

Głoszenie Ewangelii

W duchu więc pokory i całkowitego oddania się Jezusowi Chrystusowi, podejmujemy trud głoszenia Ewangelii współczesnemu człowiekowi, w czasach w których przyszło nam żyć.

Dom Formacji

Rekolekcje specjalistyczne, są to np. rekolekcje kapłańskie, zakonne – mamy działający od kilku lat wyposażony we wszystko co jest potrzebne (sale konferencyjne, Internet, kaplica) dom rekolekcyjny w Krzeszowicach niedaleko Krakowa.

Dobra Nowina

„ Ewangelię głosić ubogim posłał mnie Pan.” Takiego zawołania nauczył nas nasz Święty Patron i w takim duchu idziemy nieść światło Dobrej Nowiny ludziom będącym w potrzebie duchowej i materialnej.

Rekolekcje

Proponujemy też różnego rodzaju rekolekcje ewangelizacyjne, formacyjne dla dzieci, młodzieży oraz grup parafialnych. Istnieje możliwość nawiązania dłuższej współpracy z naszym zgromadzeniem przez parafie na okres kilku lat.