TRZEMEŚNIA – MISJE

9.06.2024 r. w Trzemeśni (diec. krakowska) będzie miała miejsce konsekracja kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia. Ksiądz Proboszcz Andrzej Caputa zaprosił misjonarzy ks. Wojciecha Kozłowskiego i ks. Krzysztofa Łytkowskiego aby przeprowadzili misje św., które miały przygotować wspólnotę parafialną do tego niezwykłego wydarzenia. Ciekawostką jest, że na terenie parafii znajdują się trzy kościoły: nowy – Matki Bożej Pocieszenia, stary – św. Klemensa (patron parafii), drewniany konsekrowany 1824 i w Porębie – św. Maksymiliana Kolbego.

Misje odbyły się od 25.05 do 2.206.2024. Jak zwykle rozpoczęły się uroczystym nałożeniem stuł.

Każdy dzień misyjny rozpoczynał się modlitwami porannymi a kończył Apelem Jasnogórskim połączonym z nabożeństwem majowym. Nauki misyjne były głoszone w czasie Mszy św. zasadniczo do dorosłych. W sposób szczególny zostali uwzględnieni chorzy, cierpiący i w podeszłym wieku. Na Mszy się został udzielony sakrament namaszczenia chorych. Swoje śluby odnowili małżonkowie parafii.

W czasie misji wypadła Uroczystość Bożego Ciała. Misjonarze czynnie zaangażowali się w procesję, która przeszła ulicami Trzemeśni.

Przy krzyżu misyjnym zakończyliśmy ten święty czas przygotowania do konsekracji.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w misjach św. na czele z ks. Proboszczem Andrzejem i ks. Marcinem. Niech Bóg błogosławi, Matka Najświętsza Pocieszenia ma w swej opiece.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies